Kobiecy orgazm | seksualna mapa kobiecego ciała

Kobiecy orgazm różni się zasadniczo od męskiego. Podczas, gdy mężczyzna może dojść w kilka chwil, kobieta potrzebuje zdecydowanie więcej czasu. To proste niezrozumienie tematu prowadzi często do łóżkowych problemów wielu facetów.

Męski vs kobiecy orgazm

Problem nakreśliłem we wstępie, jednak jest to znaczne uproszczenie. Kobiety mogą przeżywać różne rodzaje orgazmów, a samo napięcie seksualne może wzbierać w różnym tempie. Analizując poniższe krzywe, możemy dojść do wniosku, że przeżywane przez mężczyzn doznania są znacznie uboższe od kobiecych. Jest w tym sporo prawdy, ale tylko jeśli porównamy orgazm kobiety zdolnej do przeżywania orgazmów wielokrotnych (krzywa A), z typowym facetem, niezdolnym do przeżywania orgazmów wielokrotnych.

Krzywe napięcia seksualnego, wg Van de Veldego

Zwróć jednak uwagę, że niektóre kobiety nie przeżywają w ogóle orgazmów (krzywa B), albo charakterystyka ich orgazmu bardzo przypomina męską – po szczytowaniu następuje błyskawiczny spadek podniecenia seksualnego. Osobiście wierzę, że każda kobieta jest zdolna do przeżywania wielokrotnych orgazmów, jednak stres, kompleksy, czy życie w biegu często utrudnia, lub uniemożliwia przeżywanie wielokrotnych orgazmów.

Co zrobić, żeby orgazm był silniejszy?

Zdanie, które za chwilę przeczytacie, niektórym może wydać się dziwne, ale jest prawdziwie. Orgazm zaczyna się w głowie i dopóki kobieta sobie z nimi nie poradzi, może mieć problem z osiągnięciem odpowiedniej satysfakcji w łóżku. Temat zdecydowanie wykracza poza ramy tego wpisu, dlatego tylko symbolicznie go akcentuję. Możesz namówić kobietę na zmianę diety (jeśli odżywia się niezdrowo), na uprawianie sportu (jeśli ma siedzącą pracę), albo pokazać jej jak lepiej można kontrolować stres.

Świetną metodą rozwoju jest medytacja, oraz hipnoza. Obie metody są świetne i sprawdzają się zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Możesz na początku zacząć sam medytować, żeby później wciągnąć w ten świat swoją kobietę.

Medytacja

  1. Postawa Usiądź wygodnie. Niekoniecznie musi to być pozycja po turecku. Ważne, żeby było Ci wygodnie. Włącz relaksacyjną muzykę, albo muzykę do medytacji, a następnie zamknij oczy.
  2. Odpowiedni oddech Skup swoją uwagę na oddechu i muzyce. Powietrze wciągaj powoli i głęboko. Zatrzymaj przez chwilę powietrze w płucach, a następnie powoli je wypuść. Oddychaj w ten sposób przez całą sesję.
  3. Pełen relaks Oczyść swój umysł. Jeśli jesteś początkujący, w Twojej głowie po chwili mogą zacząć pojawiać się różne myśli. Odrzucaj je. Musisz nauczyć się panować nad umysłem. Tylko kiedy go wyzwolisz, doznasz stanu prawdziwej błogości. Na początku możesz czuć się niekomfortowo, ale po jakimś czasie nie będziesz chciał kończy sesji.

Kobieca anatomia

Żeby móc dać kobiecie prawdziwą rozkosz, warto poznać podstawy kobiecej anatomii. Nie martwcie się. Nie będę Was zanudzać medycznymi opisami, których jest pełno w Internecie. Zamiast tego spójrzmy na to od strony praktycznej.

Powyżej wejścia do pochwy znajduje się łechtaczka (a raczej jej żołądź, ale o tym powiemy sobie za chwilę), która zazwyczaj chowa się pod kapturkiem. Jest to najwrażliwszy na dotyk organ kobiecego ciała. Wielu mężczyzn nie zdaje sobie z tego sprawy i rzuca się do łechtaczki, myśląc, że w ten sposób da kobiecie wymarzony orgazm. Efekt jest zazwyczaj odwrotny, ponieważ, jeśli kobieta nie jest wystarczająco podniecona, rzucanie się od razu do łechtaczki może powodować dyskomfort, a nawet ból.

Znacznie mniej unerwione są wargi sromowe większe i mniejsze, które otaczają wejście do pochwy. Niektórzy, niedoświadczeni mężczyźni, robiąc minetkę skupiają się wyłącznie na wargach sromowych. Uwierz mi, bardzo ciężko jest dać kobiecie orgazm w ten sposób 🙂 . Jednak nie oznacza to, że powinno się je pomijać. Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli będziesz mieszać różne typy stymulacji.

Podczas seksu oralnego możesz zacząć od okolic krocza i wargi sromowych, a kiedy kobieta będzie wystarczająco podniecona, możesz przenieść swoje zainteresowanie na łechtaczkę, od czasu do czasu wracając do warg sromowych,

Budowa łechtaczki

Łechtaczka jest jedynym organem w ludzkim ciele, który odpowiada wyłącznie za orgazm i pobudzenie seksualne. Łechtaczka składa się z żołędzia, który zazwyczaj chowa się pod kapturkiem (napletkiem), oraz z ciał jamistych, które otaczają pochwę.

Podczas pobudzenia, ciała jamiste łechtaczki napełniają się krwią, podobnie jak penis podczas erekcji. Żołądź łechtaczki wysuwa się wtedy spod kapturka. W miejscu, gdzie łączą się obie odnogi łechtaczki, znajduje się punkt G. Możesz go wyczuć, wsuwają do pochwy palec skierowany opuszkiem do góry. Powinieneś wyczuć obszar o nieco innej fakturze, nieco pofalowany. Naciskanie tego punktu daje kobiecie bardzo silne doświadczenia.

Jak ta wiedza może Ci się przydać podczas seksu?

Po pierwsze – łechtaczka jest najbardziej wrażliwym na dotyk organem w kobiecym ciele. Dotykanie go, kiedy kobieta nie jest wystarczająco pobudzona, może powodować dyskomfort, albo nawet ból. Dlatego nie spiesz się za bardzo.

Po drugie – Kobiecy orgazm (także, tzw. pochwowy) jest uzależniony od łechtaczki. Kiedy wchodzisz w kobietę, jednocześnie oddziałujesz na jej łechtaczkę, która otacza pochwę. Dlatego następnym razem, kiedy będziesz robić jej palcówkę, możesz zataczać palcami kółka tak, żeby delikatnie rozpychać pochwę, najlepiej na wysokości punktu G.

Po trzecie – stymulacja punktu G jest dla kobiety niesamowicie silnym doświadczeniem.

Kobiecy orgazm widziany oczami mężczyzny

Filmy porno wykreowały wiele nieprawdziwych stereotypów, dotyczących kobiecego orgazmu, jak i seksu w ogóle. Niestety wielu facetów w to wierzy i stara się stosować podpatrzone “techniki” w swoim życiu. Pamiętaj, że to co może dobrze wyglądać na ekranie, niekonicznie musi sprawdzać się podczas prawdziwego seksu.

Dodaj komentarz