Punkt G – jak go znaleźć i stymulować

O punkcie G krąży wiele mitów i legend, jednak warto przyjrzeć się jemu jeszcze raz. Bardziej kompleksowo.

Czym jest punkt G?

Jest to jedno z najczulszych miejsc w ciele kobiety. B. Whipple i J. Perry nazwali go punktem G na cześć niemieckiego ginekologa Ernesta Gräfenberga, który opisał go po raz pierwszy w 1957 roku. Punkt Gräfenberga miał znajdować się 5 cm od wejścia do pochwy i mieć wielkość 1.5 cm x 2 cm, a jego stymulacja miała prowadzić do bardzo silnego orgazmu. Punkt G powiększa się podczas podniecenia, więc jeśli masz problem z jego zlokalizowaniem, to prawdopodobnie kobieta nie jest wystarczająco podniecona.

Problemy z punktem Gräfenberga

Trudno powiedzieć, dlaczego obszar ten jest tak wrażliwy na stymulację. Według części badaczy przez ten obszar przechodzi nerw sromowy. Inni twierdzą, że naciskanie punktu Gräfenberga prowadzi do skurczów cewki moczowej. Należy jednak pamiętać, że te teorie nie zostały w 100% potwierdzone.

Jeszcze w latach 80. sądzono, że punkt Gräfenberga pełni w ciele kobiety podobną rolę, jaką prostata u mężczyzny. Teoria ta głosiła, że kobiecy śluz pojawiający się w momencie podniecenia, powstaje w wyniku pobudzania punktu G. Teoria ta została obalana, kiedy udowodniono, że w pochwie nie występuje tkanka gruczołowa.

Obecnie za prawdopodobne uznaje się dwie główne teorie. Według pierwszej, punkt G nie znajduje się się na ścianie pochwy, a jest przez nią jedynie wyczuwany. W rzeczywistości jest ulokowany w sferze okołocewkowej. Według drugiej teorii, punkt G to nic innego jak korzeń łechtaczki. Zobacz na poniższy schemat. Dwie odnogi łechtaczki łączą się ze sobą powyżej cewki moczowej. Uciskanie punktu Gräfenberga może więc bezproblemowo stymulować także samą łechtaczkę.

Czy kobiecy wytrysk jest możliwy?

Pewnie nie raz zastanawiałeś się, czy możliwy jest kobiecy wytrysk. Niby potwierdzają to filmy dla dorosłych, ale czy przypadkiem nie jest to tylko jakaś sztuczka? Okazuje się, że kobiety także są zdolne do wydzielania przezroczystego płynu, którego skład jest bardzo zbliżony do spermy. Tylko nie zawiera plemników. Okazuje się, że do kobiecego wytrysku może dojść właśnie podczas stymulacji punktu G, a płyn wydostaje się przez cewkę moczową. Kobiety, które doświadczyły tego zjawiska twierdzą, że uczucie przed wytryskiem jest podobne do tego, kiedy chce im się sikać. Mimo wszystko jest to zjawisko dosyć rzadkie i trudno powiedzieć, czy wszystkie kobiety są w stanie przeżyć wytrysk.

Jeśli jednak chcesz spróbować, to pamiętaj, że kobieta musi być bardzo rozluźniona, a stymulacja punktu G musi być poprzedzona długą grą wstępną. Jak wspomniałem wcześniej, uczucie przed ejakulacją jest podobne do tego, kiedy chce się sikać, więc warto wcześniej porozmawiać z kobietą. Jeśli przestraszy się, że może się zsikać do łóżka, to z wytrysku nici. Zapomnij też o tym, że kobieta będzie tryskać na 20 metrów. Niestety filmy erotyczne wykształciły całkowicie nierealistyczną wizję seksu. Jedyne czego możesz się spodziewać, to lekkiego zalania ręki.

Znajdźmy punkt G

Pamiętaj – punkt G powiększa się podczas podniecenia, więc zanim wsuniesz palec do pochwy, upewnij się, że kobieta jest wystarczająco podniecona. Wielu facetów nie rozumiejąc jak działa kobiece podniecenia, stara się dać kobiecie jak najszybszy orgazm. Rzucają się od razu do łechtaczki, albo starają się od razu odnaleźć mityczny “guziczek przyjemności”, żeby dać kobiecie 30 orgazmów. Nie tędy droga. W tantrze gra wstępna jest integralną częścią seksu. Poświęć na nią wystarczająco dużo czasu. Co najmniej 15-20 minut.

Jeśli kobieta jest już wystarczająco podniecona, włóż palec do pochwy. Na przedniej ścianie powinieneś wyczuć delikatnie, lekko pofalowane zgrubienie. Zacznij je delikatnie masować i naciskać. To jest właśnie punkt G.

Różne metody stymulacji

Podczas swojej drogi stosowałem dziesiątki różnych metod stymulowania punktu G. Okazuje się jednak, że najprostsze metody są najlepsze. Zwłaszcza, jeśli będziesz je ze sobą mieszał.

Masowanie – Wsadź palec do pochwy i dotknij punktu G. Zacznij go delikatnie uciskać i masować. Nie wywołasz w ten sposób silnego orgazmu, ale jest to idealne wprowadzenie, przed bardziej zdecydowanymi technikami.

Chodź tutaj – jest to chyba najprostsza technika stymulacji. Wkładamy palec po pochwy na wysokość punktu G, a następnie wykonujemy ruch palca w stylu “chodź tutaj”, tzn. na przemian uginamy i prostujemy palec tak, żeby w górnej facie ruchu naciskać na punkt Gräfenberga.

Góra-dół – wkładamy do pochwy dwa palce – środkowy i serdeczny i układamy je tak, żeby naciskały na punkt G. Teraz zaczynamy wykonywać ruch do dołu i do góry. Z początku robimy to delikatnie, później możemy użyć więcej siły. Jest to bardzo agresywna technika stymulacji, więc upewnij się, że kobieta jest na to gotowa.

Młynek – wsadź palec do pochwy tak, żeby znalazł się na wysokości punktu G. Teraz zacznij obracać palcami w taki sposób, żeby delikatnie rozpychać pochwę i w górnym etapie naciskać na punkt G. Podobnie, jak poprzednia technika, tak i ta jest bardzo agresywna i kobieta musi być mocno pobudzona.

Najlepsze pozycje seksualne stymulujące punkt G

Bardzo wiele pozycji seksualnych w mniejszym, bądź większym stopniu stymuluje punkt G. Poniżej przedstawię tylko te najpopularniejsze. Grafiki czasami nie przedstawiają dokładnie tych pozycji o których piszę, a jedynie ich warianty, ponieważ chciałem zachować ten sam styl grafik, a czasami ciężko było takowe znaleźć.

od tyłu

Chyba najbardziej znaną pozycją seksualną, stymulującą punkt G jest pozycja na pieska. Taka zwykła. Niektóre warianty mogą zwiększyć stymulację innych obszarów pochwy, kosztem “guziczka przyjemności”.

pozycje z kobietą na górze

Całkiem spora część pozycji z kobietą na górze całkiem nieźle stymuluje punkt Gräfenberga. Ja wybrałem tylko dwie. Podczas klasycznej pozycji na jeźdźca, kobieta może odchylić się do tyłu, dzięki czemu penis będzie napierał na jej punkt G. Drugim wariantem jest, tzw. azjatycki jeździec. Kobieta w tej pozycji nie opiera się kolanami o łóżka (jak w pozycji klasycznego jeźdźca), a kuca. W tej pozycji penis wchodzi pionowo do wnętrza pochwy.

pozycje z mężczyzną na górze

Wiele pozycji z mężczyzną na górze idealnie nadaje się do stymulacji centrum kobiecej przyjemności, chociaż nie koniecznie pozycja najbardziej klasyczna. Możemy wymienić tutaj kilka pozycji – litera V, w której nogi kobiety znajdują się na ramionach mężczyzny; pozycje w kobietą na stole i ten, których biodra kobiety są uniesione.

Słowo na koniec

Pewnie wielu z Was słyszało legendy o tym jak trudno jest znaleźć punkt G i wykorzystać go do dania kobiecie wielu orgazmów. Jak widać nie taki diabeł straszny, jak go malują. Przedstawione techniki są na tyle proste, że każdy jest w stanie jes wykorzystać nawet dzisiaj w sypialni.

Dodaj komentarz